Kapcsolat

Tel:
+36/30-492-6992

E-mail: info@penzugyitanacsadodebrecen.hu

Ingyenes visszahívást kér?
Klikkeljen ide!

Rólunk mondták

„Balesetem után átvették a biztosításaim teljes ügyintézését és lábadozásom alatt több mint 60 ezer forinthoz segítettek hozzájutni amelyet a biztosítók térítettek nekem. Ezúton is köszönöm.”

Puskás Zoltánné
ápolónő

 


"Tetszett a szolgáltatás, mert a tanácsadók naprakészek voltak, teljes mértékben az én érdekeimet helyezték előtérbe. A lehető legjobb megoldást ajánlották gyorsan, hatékonyan. Ügyfélközpontúak.”

Rádi Attila
Kereskedelmi képviselő

 


„Hasznos információkat kaptam, gyorsan hatékonyan intézték az ügyem, nem kellett sorban állnom, mégsem voltak tolakodóak, hagytak időt, hogy átgondoljam.”

Nagy Anita
Könyvtáros és művelődésszervező

 

A cégvezetők márciustól a magánvagyonukkal felelnek!!

alt

HA kft.-t vagy Zrt.-t alapítottunk, akkor remekül el lehetett bújni a cég mögött, senki sem veszélyeztette a magánvagyonunkat. Na, ennek most ezzel vége.

 

 

 

2014. március 15-től életbe lép az új polgári törvénykönyv. A következő mondat, alaposan megváltoztatja a cégvezetők felelősségét:

 

Az új Polgári törvénykönyv III. könyv 24. paragrafusa egyszerűen kimondja: „A vezető tisztségviselő az ügyvezetési tevékenysége során a jogi személynek okozott károkért a szerződésszegéssel okozott kárért való felelősség szabályai szerint felel a jogi személlyel szemben.”

 

Eddig is voltak olyan cégformák, ahol az alapítóknak korlátlan személyi felelősségük volt, mint például az egyéni vállalkozók és a bt.-k beltagjai. Viszont ha kft.-t vagy Zrt.-t alapítottunk, akkor remekül el lehetett bújni a cég mögött, senki sem veszélyeztette a magánvagyonunkat. Na, ennek most ezzel vége.

 

Pontosabban el kell választani a dolgokat. Mert van a cégekben tulajdonos és van vezető tisztségviselő. A tulajdonosok felelőssége korlátolt: csak a berakott pénzüket kockáztatják. Ezzel szemben a vezető tisztségviselők március 15-től a teljes magánvagyonukkal felelnek, ha valamit rosszul döntenek.

Mire vonatkozik a felelősség?

Minden rossz döntésért. És itt komoly viták lesznek. Példák:

  • A kft. ügyvezetője úgy dönt, nem fizeti ki az alvállalkozó jogos számláját. Az alvállalkozó személyében is perelheti őt.
  • A vezető tisztségviselő úgy dönt, nem fizeti ki a NAV-nál az adókat. A NAV a személyes vagyonát is végrehajthatja.
  • A HR vezető úgy rúg ki valakit, hogy a munkaügyi bíróság ezt bünteti. Ezért a HR vezető a magánvagyonával is felel.
  • A vezető hoz egy rossz döntést, ami miatt a cég komoly anyagi kárt szenved. A tulajdonosok perelhetik az okozott kár miatt.

Alapvetően 3 lehetőség van:

1. Behunyjuk a szemünk, nem csinálunk semmit és nagyon reméljük, hogy nem lesz semmi baj. (Ez a kezdő autóvezetők reakciója baleseti szituációkban…)

2. Gondosan ügyelünk arra vezető tisztviselőként, hogy semmi vagyonunk se legyen. Még a cégben se legyen tulajdonunk. Már előre látom az öltönyös hajléktalanok tömegét…

3. Megfelelő vezetői felelősségbiztosítást kötünk.

Nyilván mindenkinek el kell döntenie, melyik utat választja. Ha egész véletlen a harmadikat szeretnék választani, akkor tudunk segíteni, kérjen tanácsadóinktól személyre és cégre szabott ajánlatokat!

(Forrás: dr. Tóth Anrdás üzleti hírlevele 125.szám)